Kurum Geçici Vergi Beyannamesinde Değişiklikler Yapılmıştır.

SİRKÜLER

07/11

11.07.2017

KONU :

*Kurum Geçici Vergi Beyannamesinde Değişiklikler Yapılmıştır.

 

KURUM GEÇİCİ VERGİ BEYANNAMESİNDE DEĞİŞİKLİKLER YAPILMIŞTIR

 

Gelir İdaresi Başkanlığı ebeyanname.gib.gov.tr internet sitesinde 10.07.2017 tarihi itibari ile 2017/2. Dönem Kurum Geçici Vergisi Beyannamesinin “Ekler” kısmında yapılan değişiklik ile ilgili duyuru yayımlanmıştır.

Yapılan değişikliklere ilişkin açıklamalar aşağıdadır.

10.07.2017 Kurum Geçici Vergisi Beyannamesinde Değişiklik hk.;

  • 2017/2. Dönem Kurum Geçici Vergisi Beyannamesinin ekler kısmına "NAKDİ SERMAYE ARTIŞINDAN KAYNAKLANAN FAİZ İNDİRİMİ TABLOSU" alanı eklenmiştir.
  • Ayrıca İndirimli Kurumlar Vergisi Tablosunda bulunan “Teşvik Belgesine "2012/3305 (2017/9917)" teşvik satırı eklenmiştir.

Bu sebeple beyanname düzenleme programının (BDP) güncellenmesi gerekmektedir.

 

Saygılarımızla,

 

 

 

 

 

Bu dokümanda yer alan bilgiler genel içeriklidir ve herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin özel durumuna hitap etmemektedir. Sürekli güncel ve doğru bilgi sunumuna özen gösterilmesine karşın bu bilgiler her zaman her durumda doğru olmayabilir. Hiç kimse özel durumuna uygun bir uzman görüşü almaksızın , bu dokümanda yer alan bilgilere dayanarak hareket etmemelidir. Nexia Türkiye ve AS Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
© Copyright 2016 As Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.