Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne Bildirimler Elektronik Ortamda Yapılacaktır

SİRKÜLER

06/08

11.06.2018

KONU:

*Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'ne  Bildirimler Elektronik Ortamda Yapılacaktır.  

 

EKONOMİ BAKANLIĞI TEŞVİK UYGULAMA VE YABANCI SERMAYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NE  BİLDİRİMLER ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAKTIR.  

 

01.06.2018 tarihli ve 30438 sayılı Resmi Gazete’de Doğrudan Yabancı Yatırımlar Kanunu Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik yayımlanmıştır.

Yayımlanan yönetmelik ile; daha önceki yönetmelik ekinde yer alan bilgi formlarının bildirimlerinin Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne “Elektronik Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Bilgi Sistemi (E-TUYS)” üzerinden elektronik bildirim yöntemi ile yapılması sağlanmış ve ibrazı gerekli formların kağıt ortamında alınması uygulamasının sona erdirilmiştir.

 

Yönetmelik Yayımı Tarihinde Yürürlüğe Girmiştir.

 

Değişikliklerin İşlenmiş Halini İçeren  Yönetmelik Sirkülerimiz Ekinde Yer Almaktadır.

 

 

Saygılarımızla,

 

 

Bu dokümanda yer alan bilgiler genel içeriklidir ve herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin özel durumuna hitap etmemektedir. Sürekli güncel ve doğru bilgi sunumuna özen gösterilmesine karşın bu bilgiler her zaman her durumda doğru olmayabilir. Hiç kimse özel durumuna uygun bir uzman görüşü almaksızın , bu dokümanda yer alan bilgilere dayanarak hareket etmemelidir. Nexia Türkiye ve AS Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.SIRKULER EKI-06-08.docx


© Copyright 2016 As Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.