Ödeme Kaydedici Cihazlarla İlgili GİB Duyuruları.

SİRKÜLER

04/13

         15/04/2016

 

KONU:

*Ödeme Kaydedici Cihazlarla İlgili GİB Duyuruları.

ÖDEME KAYDEDİCİ CİHAZLARLA İLGİLİ GİB DUYURULARI:

Ödeme Kaydedici Cihazlarla ilgili olarak Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyurular aşağıdadır;

  1. Gelir İdaresi Başkanlığınca; yeni nesil ödeme kaydedici cihazların temel fonksiyonel özellikleri, türleri, kullanım esasları hakkında mükellefleri bilgilendirmek amacıyla “Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz Rehberi” hazırlanmıştır.

Rehbere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

http://www.gib.gov.tr/sites/default/files/fileadmin/beyannamerehberi/Yeni_Nesil_OKC_Cihaz_Rehberi.pdf

  1. Gelir İdaresi Başkanlığınca; Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihazlar Uygulaması kapsamında daha önce yayınlanmış olan "Gelir İdaresi Başkanlığı ÖKC-Harici Donanım ve Yazılım Haberleşme Protokolü Sürüm 2.0” dokümanı güncellenmiştir.

Söz konusu dokümana aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.gib.gov.tr/yeni-nesil-odeme-kaydedici-cihazlar-uygulamasi-kapsaminda-daha-once-yayinlanmis-olan-gelir-idaresi

 

 

Saygılarımızla,

 

 

 

 

 

Bu dokümanda yer alan bilgiler genel içeriklidir ve herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin özel durumuna hitap etmemektedir. Sürekli güncel ve doğru bilgi sunumuna özen gösterilmesine karşın bu bilgiler her zaman her durumda doğru olmayabilir. Hiç kimse özel durumuna uygun bir uzman görüşü almaksızın , bu dokümanda yer alan bilgilere dayanarak hareket etmemelidir. Nexia Türkiye ve AS Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
© Copyright 2016 As Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.