Sahte E-Postalara Dikkat!

SİRKÜLER

01/33

30.01.2018

KONU:

* Sahte E-Postalara Dikkat!

SAHTE E-POSTALARA DİKKAT!

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın www.gib.gov.tr internet adresinde, Başkanlık adına sahte e-posta adresleri kullanılarak gönderilen ve ekinde virüs içeren e-postalara ilişkin açıklamada bulunulmuştur.

Gelir İdaresi Başkanlığı Tarafından Yapılan Açıklama Aşağıda Yer Almaktadır:

Gelir İdaresi Başkanlığı adına posta2@gelirler.gov.tr, hesap@gib.gov.tr vb. sahte e-posta adresleri kullanılarak gönderilen ve ekinde virüs içeren e-postaların kurumumuzla bir ilgisi yoktur.

Başkanlığımız hiçbir işlemle ilgili e-posta ile doğrulama yaptırmamaktadır. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamamaları için bu adreslerden gönderilen e-postayı dikkate almadan silmeleri ve açmamaları önemle duyurulur.

Gönderilen virüslü e-posta örnekleri: 

Saygılarımızla

 

 

 

Bu dokümanda yer alan bilgiler genel içeriklidir ve herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin özel durumuna hitap etmemektedir. Sürekli güncel ve doğru bilgi sunumuna özen gösterilmesine karşın bu bilgiler her zaman her durumda doğru olmayabilir. Hiç kimse özel durumuna uygun bir uzman görüşü almaksızın , bu dokümanda yer alan bilgilere dayanarak hareket etmemelidir. Nexia Türkiye ve AS Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
© Copyright 2016 As Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.