Sirküler

Korona Virüs Önlemleri Kapsamında Şirket Genel Kurullarına İlişkin Açıklama Yapıldı.

 

Sirküler

03/09

20.03.2020

Konu:

* Korona Virüs Önlemleri Kapsamında Şirket Genel Kurullarına İlişkin Açıklama Yapıldı.

 

Ticaret Bakanlığının internet sitesinde 20.03.2020 tarihinde yayımlanan ve Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan’ın açıklamalarına yer verilen duyuruda; korana virüs salgınına karşı şirket genel kurullarının yoğunlukla gerçekleştiği bu dönemde bir takım tedbirlerin alındığı belirtilmiştir.

Bu kapsamda; anonim ve limited şirketlerde yönetim organları tarafından çağrısı yapılan ancak henüz gerçekleştirilmeyen genel kurul toplantılarının, ileri bir tarihte yapılmak üzere iptal edilmesi imkanı tanındığı, şirket sözleşmelerinde hüküm bulunmasa dahi şirketlerin elektronik ortamda genel kurul veya yönetim/müdürler kurulu toplantısı gerçekleştirebilmelerine de olanak sağlandığı Ticaret Bakanı tarafından açıklanmıştır.

 

 

Açıklamanın tam metnine sirkülerimiz ekinde yer verilmiştir.

Saygılarımızla,

 

 

Bu dokümanda yer alan bilgiler genel içeriklidir ve herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin özel durumuna hitap etmemektedir. Sürekli güncel ve doğru bilgi sunumuna özen gösterilmesine karşın bu bilgiler her zaman her durumda doğru olmayabilir. Hiç kimse özel durumuna uygun bir uzman görüşü almaksızın , bu dokümanda yer alan bilgilere dayanarak hareket etmemelidir. Nexia Türkiye ve AS Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
İlk 10

'International Accounting Bulletin' Dünya Ciro Anketine Göre

İletişim

© Copyright 2019 As Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.