Sirküler

Onaylanmış Kişi Statü Belgelerinin Geçerlilik Sürelerinin Uzatımına İlişkin Yazı Yayımlandı.

Sirküler

04/14

10.04.2020

Konu:

* Onaylanmış Kişi Statü Belgelerinin Geçerlilik Sürelerinin Uzatımına İlişkin Yazı Yayımlandı.

 

Ticaret Bakanlığı İstanbul Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından Gümrük Müdürlüklerine gönderilen 02.04.2020 tarihli yazıda; Kovid 19 salgını ile mücadele kapsamında onaylanmış kişi statü belgelerinin yenilenmesi ile ilgili olarak 31.03.2020 tarihi itibariyle geçerli olan ve geçerliliği 30.06.2020 tarihine kadar sona erecek statü belgelerinin geçerlilik sürelerine 90 gün ilave süre tanınmıştır.

 

İlave süre için herhangi bir talebe gerek olmayacağı yayımlanan yazıda belirtilmiştir. Ayrıca yenileme başvurusu yapılmış ancak incelemesi henüz sonuçlanmamış statü belgeleri için de inceleme sonuçlanmadan süre uzatımının uygulanması uygun bulunmuştur. İnceleme sonuçlandığında inceleme sonucuna göre işlem yapılacaktır.

 

 

Söz konusu Yazıya sirkülerimiz ekinde yer verilmiştir.

Saygılarımızla,

Bu dokümanda yer alan bilgiler genel içeriklidir ve herhangi bir gerçek veya tüzel kişinin özel durumuna hitap etmemektedir. Sürekli güncel ve doğru bilgi sunumuna özen gösterilmesine karşın bu bilgiler her zaman her durumda doğru olmayabilir. Hiç kimse özel durumuna uygun bir uzman görüşü almaksızın , bu dokümanda yer alan bilgilere dayanarak hareket etmemelidir. Nexia Türkiye ve AS Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş.’ye, işbu dokümanın içeriğinden kaynaklanan veya içeriğine ilişkin olarak ortaya çıkan sonuçlardan dolayı herhangi bir sorumluluk iddiasında bulunulamaz.
İlk 10

'International Accounting Bulletin' Dünya Ciro Anketine Göre

İletişim

© Copyright 2019 As Bağımsız Denetim ve YMM A.Ş. Tüm Hakları Saklıdır.